KONST / Litografier / Färglitografi 15538406
nr 1553 8406
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Stilleben. Signerad, numrerad 208/360. Färglitografi, bildmått: 45x55 cm, yttermått inklusive ram: 56x78 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
måndag 31 juli 2023
kl 19:44:46
100 kr
800 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)